Marketing koordinátor

Munkavégzés helye: Sopron
Ref. szám: 2019/220
Feladatok:
  • Collaborates with Marketing Manager and Sales Team to establish go-to-market strategies and plans for distributor activation and engagement
  • Establishes, implements and analyses trade marketing programs and promotions
  • Manages the field marketing calendar and budget
  • Manages POS materials from development to delivery to the market
  • Delivers KPI based reports on executed actions
  • Manages day-to-day operational aspects of trade marketing campaigns and actions
  • Support coordination of work of graphics team located locally in HU
  • Takes part in pan-European projects and delivers assigned part of a project
  • Support Marketing Manager in assigned tasks
Feltételek:
  • Felsőfokú végzettség
  • 2-3 éves szakmai tapasztalat
  • Magabiztos angol nyelvtudás
  • kreatív személyiség, precíz, jó szervező
  • Előny: nemzetközi környezetben / vállalatnál szerzett gyakorlat
Jobb Job Bérezés,juttatás
Bruttó havi alap bér: versenyképes
Jobb Job Közlekedés
Utazási bérlet támogatás
Jobb Job Munkarend
8 óra